Aktivity v okolí

Cunovske jazero

Aktivity v okolí

Ponteo Activity Park sa nachádza v mestskej časti Bratislava Rusovce, na pomedzí rakúsko-slovensko-maďarských hraníc, len 15 minút autom z centra Bratislavy.


Oddych a príroda

V bezprostrednej blízkosti hotela Ponteo nájdete rozľahlý RUSOVECKÝ LESOPARK, ideálny nielen pre aktívnych či amatérskych bežcov, ale aj všetkých milovníkov prechádzok vo voňavej prírode, a tiež populárnu DUNAJSKÚ HRÁDZU, obľúbenú u všetkých priaznivcov in-line korčuľovania a cyklistiky.

ČUNOVSKÉ JAZERÁ

Čunovské jazerá sú považované za najkrajšie jazerá v Bratislave a okolí. Sú súčasťou prírodnej rezervácie Ostrovné lúčky a tiež CHKO Dunajské luhy. Popri jazerách vedie turistický chodník, ktorým sa môžete pohodlne dostať z Čunova až do Rusoviec. Hotel Ponteo sa nachádza len pár minút chôdze od tejto krásnej a vzácnej prírodnej lokality.

RUSOVSKÉ JAZERO

Na okraji mestskej časti Bratislava – Rusovce sa v nádhernom prostredí lužných lesov rozkladá jazero so štrkopieskovým dnom a čistou vodou. Rusovské jazero je obľubenou  a osviežujúcou zastávkou pre cyklistov, bežcov a in-line korčuliarov, ktorí sa preháňajú po Dunajskej hrádzi.

TERMÁLNE KÚPELE V MOSONMAGYARÓVÁR
Maďarské termálne kúpele sú obľúbená destinácia turistov nielen zo Slovenska. Svojou kvalitou sa termálna voda zaraďuje medzi 5 najúčinnejších liečivých vôd v Európe. Jej blahodarné účinky oceníte pri chorobách pohybového ústrojenstva, chronických chorobách dýchacích ciest ako aj chorobách žalúdka a čriev. Liečivú silu termálnej vody si môžete užívať počas celého roka.


Športové aktivity

AREÁL DIVOKÁ VODA 
Len pár kilometrov od Rusoviec, v Areáli Divokej Vody Čunovo, si môžete užiť kopec adrenalínovej zábavy pri raftingu, surfingu, jazde na štvorkolke, paintballe a mnohých ďalších aktivitách.

cunovo-divoka-voda-600-px

 

ACTION PARK ČUNOVO 
Netradičné outdoorovové a športové aktivity na vás čakajú aj v neďalekom Action Parku Čunovo. Lanové centrum, obria hojdačka, paintball, lukostreľba, ihriská a ďalšie atrakcie sú zárukou skvelého aktívneho relaxu.


Pamätihodnosti

MESTSKÁ ČASŤ RUSOVCE
Spolu s Čunovom sú najjužnejšie položené mestské časti Bratislavy ležiace na spojnici Bratislavy s Maďarskou republikou. Vďaka zaujímavým výtvorom, Rusoveckému jazeru a Rusoveckému ramenu, sú Rusovce vyhľadávanou rekreačnou lokalitou. V roku 1990 boli vyhlásené za pamiatkovú zónu.

RUSOVECKÝ KAŠTIEĽ
Kaštieľ patrí k najvýznamnejším historickým pamiatkam Rusoviec. Dnešný vzhľad dostal Rusovecký kaštiel za panstva grófa Emanuela Zichy-Ferraris. Je postavený v novogotickom štýle a jeho okolie tvorí zaujímavá anglická záhrada.

Reportáž o Rusoveckom kaštieli.

 

ARCHEOLOGICKÉ NÁLEZISKO GERULATA
Tento rímsky vojenský tábor bol postavený v 2. storočí a tvoril súčasť rímskej provincie Panónia. Zvyšky tábora sú dnes zrekonštruované a areál slúži ako múzeum nálezov zo Slovenska a Rímskej ríše.


Kultúra

DANUBIANA
Jedno z najmladších európskych múzeí moderného umenia Danubiana Meulensteen Art Museum nájdete necelých 5 km južne od Ponteo Activity Park. Na prízemí sa nachádza predajná galéria súčasného umenia, Veľká sála na poschodí je určená na prezentáciu diel svetových umelcov.


Mesto Bratislava


Bratislava je najnavštevovanejšia turistická destinácia Slovenska. Okrem historických pamiatok, múzeí alebo divadiel si tu môžete vychutnať aj plavbu loďou po Dunaji na historický Devín alebo polostrov umenia, cestu lanovkou k panoramatickej reštaurácii, skok z mosta na lane alebo zábavu v protiatómovom bunkri. Bratislava, to je história, architektúra, kultúra, umenie, tradície, jedlo, pitie, nakupovanie, adrenalín aj nočný život.

Najvýznamnejšie atrakcie Bratislavy

Bratislavský hrad
Dóm sv. Martina
Stará radnica
Primaciálny palác
Michalská brána
Grassalkovičov palác
Mirbachov palác
Slavín
Televízna veža na Kamzíku
Slovenské národné divadlo
Slovenská národná galéria
Hviezdoslavovo námestie
Hlavné námestie


Výlety do okolia

vienna-600-px

V blízkom okolí Bratislavy sa nachádzajú ďalšie turistické lákadlá

Hrad Devín
Hrad Biely kameň vo Svätom Juri
Hrad Červený kameň s múzeom a sokoliarskym dvorom
Aquapark Senec
Malokarpatská vínna cesta
Lyžiarske stredisko Pezinská baba
Lanová a bobová dráha na Kolibe
Golfový rezort v Bernolákove
Mesto Viedeň

 


Darčekové poukazy

Darujte svojim blízkym zážitok

 
 


Miesto, ktoré vám ostane v srdci.

Ponte znamená v latinčine most, spojenie. V Ponteo Activity Park sa v jedinečnej forme spája mesto s prírodou, práca so zábavou, aktivita s relaxom. Je to však predovšetkým miesto, ktoré spája ľudí - rodinu, priateľov, susedov a kolegov.

Chce to len raz prísť a zažiť.