Aktivity v okolí

Cunovske jazero

Aktivity v okolí

Ponteo Activity Park sa nachádza v mestskej časti Bratislava Rusovce, na pomedzí rakúsko-slovensko-maďarských hraníc, len 15 minút autom z centra Bratislavy.


Šport ,oddych a príroda

V bezprostrednej blízkosti hotela Ponteo nájdete rozľahlý RUSOVECKÝ LESOPARK, ideálny nielen pre aktívnych či amatérskych bežcov, ale aj všetkých milovníkov prechádzok vo voňavej prírode, a tiež populárnu DUNAJSKÚ HRÁDZU, obľúbenú u všetkých priaznivcov in-line korčuľovania a cyklistiky.

Milovníci behu môžu priamo z hotela Ponteo vybehnúť do okolitej prírody a objaviť krásy prírodnej rezervácie Ostrovné lúčky a CHKO Dunajské luhy, napojiť sa na Dunajskú hrádzu. Vyskúšajte bežecké trate v okolí hotela Ponteo.

Okolie hotela Ponteo je obľúbené miesto pre priaznivcov cykloturistiky. Z hotela Ponteo sa jednoducho napojíte na cyklotrasy vedúce až do centra Bratislavy alebo do okolitých štátov Rakúsko a Maďarsko, ktoré sú známe svojou kvalitnou sieťou cyklotrás.
Viac o cyklotrasách v Bratislave a v okolí Rusoviec

 

ČUNOVSKÉ JAZERÁ

Čunovské jazerá sú považované za najkrajšie jazerá v Bratislave a okolí. Sú súčasťou prírodnej rezervácie Ostrovné lúčky a tiež CHKO Dunajské luhy. Popri jazerách vedie turistický chodník, ktorým sa môžete pohodlne dostať z Čunova až do Rusoviec. Hotel Ponteo sa nachádza len pár minút chôdze od tejto krásnej a vzácnej prírodnej lokality.

RUSOVSKÉ JAZERO

Na okraji mestskej časti Bratislava – Rusovce sa v nádhernom prostredí lužných lesov rozkladá jazero so štrkopieskovým dnom a čistou vodou. Rusovské jazero je obľubenou  a osviežujúcou zastávkou pre cyklistov, bežcov a in-line korčuliarov, ktorí sa preháňajú po Dunajskej hrádzi.

TERMÁLNE KÚPELE V MOSONMAGYARÓVÁR
Maďarské termálne kúpele sú obľúbená destinácia turistov nielen zo Slovenska. Svojou kvalitou sa termálna voda zaraďuje medzi 5 najúčinnejších liečivých vôd v Európe. Jej blahodarné účinky oceníte pri chorobách pohybového ústrojenstva, chronických chorobách dýchacích ciest ako aj chorobách žalúdka a čriev. Liečivú silu termálnej vody si môžete užívať počas celého roka.


Adrenalínové športové aktivity

AREÁL DIVOKÁ VODA 
Len pár kilometrov od Rusoviec, v Areáli Divokej Vody Čunovo, si môžete užiť kopec adrenalínovej zábavy pri raftingu, surfingu, jazde na štvorkolke, paintballe a mnohých ďalších aktivitách.

cunovo-divoka-voda-600-px

 

ACTION PARK ČUNOVO 
Netradičné outdoorovové a športové aktivity na vás čakajú aj v neďalekom Action Parku Čunovo. Lanové centrum, obria hojdačka, paintball, lukostreľba, ihriská a ďalšie atrakcie sú zárukou skvelého aktívneho relaxu.

 


Pamätihodnosti v Rusovciach

MESTSKÁ ČASŤ RUSOVCE
Spolu s Čunovom sú najjužnejšie položené mestské časti Bratislavy ležiace na spojnici Bratislavy s Maďarskou republikou. Vďaka zaujímavým výtvorom, Rusoveckému jazeru a Rusoveckému ramenu, sú Rusovce vyhľadávanou rekreačnou lokalitou. V roku 1990 boli vyhlásené za pamiatkovú zónu.

RUSOVECKÝ KAŠTIEĽ
Kaštieľ patrí k najvýznamnejším historickým pamiatkam Rusoviec. Dnešný vzhľad dostal Rusovecký kaštiel za panstva grófa Emanuela Zichy-Ferraris. Je postavený v novogotickom štýle a jeho okolie tvorí zaujímavá anglická záhrada.

Reportáž o Rusoveckom kaštieli.

 

ARCHEOLOGICKÉ NÁLEZISKO GERULATA
Tento rímsky vojenský tábor bol postavený v 2. storočí a tvoril súčasť rímskej provincie Panónia. Zvyšky tábora sú dnes zrekonštruované a areál slúži ako múzeum nálezov zo Slovenska a Rímskej ríše.


Kultúra

DANUBIANA
Jedno z najmladších európskych múzeí moderného umenia Danubiana Meulensteen Art Museum nájdete necelých 5 km južne od Ponteo Activity Park. Na prízemí sa nachádza predajná galéria súčasného umenia, Veľká sála na poschodí je určená na prezentáciu diel svetových umelcov.


Mesto Bratislava


Bratislava je najnavštevovanejšia turistická destinácia Slovenska. Okrem historických pamiatok, múzeí alebo divadiel si tu môžete vychutnať aj plavbu loďou po Dunaji na historický Devín alebo polostrov umenia, cestu lanovkou k panoramatickej reštaurácii, skok z mosta na lane alebo zábavu v protiatómovom bunkri. Bratislava, to je história, architektúra, kultúra, umenie, tradície, jedlo, pitie, nakupovanie, adrenalín aj nočný život.

Najvýznamnejšie atrakcie Bratislavy


Bratislavský hrad
Dóm sv. Martina
Stará radnica
Primaciálny palác
Michalská brána
Grassalkovičov palác
Mirbachov palác
Slavín
Televízna veža na Kamzíku
Slovenské národné divadlo
Slovenská národná galéria
Hviezdoslavovo námestie
Hlavné námestie


Výlety do okolia

vienna-600-px

V blízkom okolí Bratislavy sa nachádzajú ďalšie turistické lákadlá

Mesto VIEDEŇ

Hrady a zámky v okolí

Hrad Devín
Hrad Biely kameň vo Svätom Juri
Hrad Červený kameň s múzeom a sokoliarskym dvorom
Zámok Schloss Hof
Zámok Esterházy v Eisenstadte

Zábavné parky a atrakcie pre rodiny

Aquapark Senec
Zábavný family park Märchenpark
Lanová a bobová dráha na Kolibe

Ďalšie výlety

Malokarpatská vínna cesta
Vinné cesty v Burgenlande
Golfový rezort Dunakiliti

 

 


Tipy na darček

  • Darček plný zážitkov

  • • Darček pre ženu - Fit day pre dámy
  • • Darček pre muža - permanentky do fitness či na squash v našom šport centre
  • • Darček pre mamu - relax z masáže , permanentky na masáž
  • • Darček pre priateľku - oddych vo wellness
  • • Darček pre rodičov - gurmánsky zážitok v našej skvelej reštaurácii.
 
 


Miesto, ktoré vám ostane v srdci

Ponte znamená v latinčine most, spojenie. V Ponteo Activity Park sa v jedinečnej forme spája mesto s prírodou, práca so zábavou, aktivita s relaxom. Je to však predovšetkým miesto, ktoré spája ľudí - rodinu, priateľov, susedov a kolegov.

Chce to len raz prísť a zažiť.