Chikung

chikung

Chikung

Chikung je čínsky súbor cvičení zameraných na zdravie starý niekoľko tisíc rokov. Pomocou koordinovaných pohybov, dýchacích a meditačných techník zlepšuje fyzický aj psychický stav, odbúrava stres, prekrvuje organizmus a štartuje samoliečiace procesy v tele.

Veľký dôraz sa kladie na prácu s chrbticou a stretching vnútorných šliach a väzív. Týmto sa stimuluje centrálny nervový a endokrinný systém. Súbor vychádza z teórie taoizmu a tradičnej čínskej medicíny. Vďaka Dr. Leung YK (Shi DeLon), ktorý Slovensko pravidelne navštevuje, máme možnosť naučiť sa toto prastaré umenie a využívať zdravotné benefity ktoré prináša.

Počas rokov výskumu nahromadil veľké množstvo klinických štúdií a dôkazov o účinkoch Chikungu a Taichi. Počas pravidelných tréningov budeme cvičiť formu zvanú BaDuanJin (Osem hodvábnych brokátov). Oproti bežnej forme je systém obohatený o dôležité princípy a detaily ako je stretching vnútorných šliach a väzív, ktoré prinášajú maximálny zdravotný účinok.

 


Darčekové karty

Venujte svojim blízkym zážitok

 
 


Miesto, ktoré vám ostane v srdci.

Ponte znamená v latinčine most, spojenie. V Ponteo Activity Park sa v jedinečnej forme spája mesto s prírodou, práca so zábavou, aktivita s relaxom. Je to však predovšetkým miesto, ktoré spája ľudí - rodinu, priateľov, susedov a kolegov.

Chce to len raz prísť a zažiť.