Vínna karta

Vínna karta

Milovníci vína ochutnajte našu ponuku.

Ponúkame Vám na výber zo 40 kvalitných slovenských a svetových vín, šampanských a šumivých vín.


 Francúzsko

Champagne


Moet Chandon Imperial Brut

Odroda: harmonická skladba troch odrôd – Chardonnay, Pinot Noir a Pinot Meunier.

Brut Impérial je typickým príkladom štýlu Moët & Chandon. Má jemný vinný buket s nádychom limetky a kvetu vínnej révy. Je to perfektné víno na podávanie s predjedlami, hlavným jedlom i dezertom.

0,75 l |89,- EUR


Champagne Cuvée des Chevaliers Brut, NV, Grand Cru

Odroda : Chardonnay 100%.

Tóny zeleného jablka Granny Smith, hrušiek, medu a včelieho vosku a marcipánu na pozadí elegantnej chlebovinky a jemnej vanilky. Dobrá koncentrácia a zamatová textúra sú príznačné pre toto cuvée z legendárnej oblasti Cramant.

0,75 l |85,- EUR


Champagne Blanc de Noirs Brut

Odroda : Pinot Noir 100%

Univerzálny a príťažlivý štýl blanc de noirs s typickými „pinotovými“ arómami jahôd a malín, na pozadí nevtieravého biskvitu a sušeného ovocia a vlašských orechov či opečeného chleba, poddajné na jazyku, s klasickou rovnováhou a príjemnou dochuťou s dotykom sviežej horčinky, vďaka biodynamike neuveriteľná sviežosť a príjemné kyselinky.

0,75 l |85,- EUR


Taliansko

Prosecco


Prosecco DOC , Treviso Brut, spumante

Odroda : Glera 100% (v minulosti známa ako prosecco)

Farba je svetlo žltá s jemným a dlhým perlením. S rafinovanými ovocnými a kvetinovými vôňami, s náznakom agátového kvetu a zelených jabĺk. Pekne vybalansovaná kyselinka.

0,10 l | 3,80 EUR


Prosecco Oro Puro Brut Valdobiadenne superiore ITA

Odroda : Glera 100% (v minulosti známa ako prosecco)

Farba je slamovo žltá so zlatými odleskami. Typicky florálna aromatika s tónom tropického ovocia, jabĺk a kvetov. Chuť je svieža, s ostrejším perlením.

0,75 l | 27,- EUR


Slovensko

Šumivé víno


Hubert Brut, Demi sec, De Luxe

Odroda : Cuvée zložené z aromatických odrôd bielych vín Irsay Oliver, Muškát Ottonel a Moravský muškát.

Sú preň charakteristické bohaté perlenie, svieža žltá farba, výrazný muškátový buket a perzistentná lahodná sladká chuť, ktoré z neho robia výborný nápoj k dezertom.

0,75 l | 22,- EUR


Slovensko

Biele víno


Rizling vlašský, Nichta, suché

Nitrianska oblasť

Víno sýto-žltej farby so zlatistým nádychom a plnou vôňou. V chuti dominuje citrusové ovocie a v závere ho dopĺňa výrazná, šťavnatá kyselinka.

0,10 l| 2,40 EUR


Muškát Moravský, Nichta, polosuché

Nitrianska oblasť

Ako hovorí jeho autor: Lahodné, ovocné, voňavé, šťavnaté. Jedným slovom fresh. Žlté ovocie v chuti, stredne plné telo a kratší, sladký záver.

0,10 l| 2,40 EUR


Rizling rýnsky, Terra Parna, suché

Malokarpatská oblasť

Príjemná a nevtieravá aromatika s typicky rizlingovými tónmi. Má potenciál v priebehu krátkeho času prejsť do petrojevých tónov. V chuti sa ukazuje jemne vyšší zvyškový cukor, ktorý je však vyvážený výššími kyselinkami a tým vytvárajú harmonické a plné víno.

0,75 l| 29,50 EUR


Veltlínske zelené, Repa winery, suché

Malokarpatská oblasť

Tento dubovský „zelený muškátel“, ako sa mu ľudovo hovorí je príjemne aromatický s intenzívnou ovocnou vôňou, ktorá je doplnená aj o minerálny charakter s korenistou koncovkou. Chuť je svieža a šťavnatá s vyrovnaným pomerom medzi kyselinami a zvyškovým cukrom.

0,75 l | 26,- EUR


Sauvignon, Nichta, suché

Nitrianska oblasť

Jemnú zlatožltá farbu suchého vína príjemne dopĺňa v chuti krásne vyzretá vinohradnícka broskyňa.

0,75 l | 22,- EUR


Devín, Nichta, suché

Nitrianska oblasť

Zelenožltá farba sa snúbi s korenistým buketom a jemnou chuťou ovocných tónov. Okúzľujúca vôňa kvetov a citrusov je podtrhnutá šťavnatosťou južného ovocia v chuti.

0,75 l | 29,50 EUR


Feteasca Regala, Nichta, suché

Nitrianska oblasť

Dominantou tohto vína je jeho príjemná sviežosť. Jemne aromatické víno s muškátovým buketom a peknými kyselinkami odkrýva vo svojej chuti plný košík citrusových plodov.

0,75 l | 26,- EUR


Noria, Chateau Rúbaň, polosuché

Južnoslovenská oblasť

Víno má iskrivú žltozelenú farbu. Výrazná odrodová voňa je plná lúčnych kvetov, čerstvého citrusového ovocia a vinohradníckych broskýň. Chuť je dlhá, bohatá na ovocné kyseliny, ktoré sú v rovnováhe so zvyškovým cukrom. Dochuť v spojení s alkoholom a zvyškovým cukrom zanecháva v ústach svieži pocit plný ovocia.

0,75 l | 29,50 EUR


Slovensko

Ružové víno


 Svätovavrinecké, Repa winery, suché

Malokarpatská oblasť

Jemná lososovo-ružová farba, opojná vôňa malín a červeného drobného ovocia sú charakteristickým prejavom tohto Vavrinca. V chuti dominuje krémovo smotanový prejav s príjemne vybalansovanou kyselinou a zvyškovým cukrom. Chuť je pikantná a svieža s dostatočne dlhým záverom v chuti.

0,10 l | 2,80 EUR


Cabernet Sauvignon, Nichta , polosladké

Nitrianska oblasť

Vyzreté hrozno s jemne lososovou farbou a nádychom jahôd, ktoré nájdete aj vo vôni. V tomto víne sa snúbi harmónia plnej ovocnej chuti s ľahkosťou. Chuť je svieža s krásnymi kyselinkami a ovocnou dochuťou.

0,75 l | 26,- EUR


Merlot rosé, Terra Wylak, polosladké

Nitrianska oblasť

Podmanivá jahodovo červená farba. Vôňa je výrazne ovocná, zaujímavá kombinácia červených ríbezlí a malín so sviežim zeleným pozadím listov ríbezle a egreša. Chuť je plná, šťavnatá s dominantnou a dlhotrvajúcou ovocnosťou ríbezlí, malín a sladkých čerešní.                                                              

0,75 l | 22,- EUR


Nemecko

Biele víno


DR. LOOSEN, Riesling Mosel, trocken (suché)

Iskrivý a osviežujúci rizling zo základnej línie Ernsta Loosena. Ľahká, zelenožltá farba s iskrivým odleskom na okraji. Ovocný charakter s typicky vyššou kyselinkou z neho robí výborného spoločníka na akúkoľvek príležitosť

0,10 l | 2,80 EUR
0,75 l | 21,- EUR


Schloss Vollards, Riesling trocken (suche)

Riesling Schloss Vollrads je plný, suchý, s viacerými tvárami a eleganciou. Má krásnu súhru medzi ovocnou aromatikou a sladkosťou na jednej strane a pikantnou kyselinkou na druhej strane.

0,75 l |37,50 EUR


  SCHLOSS JOHANNISBERG, Riesling Gelblack trocken (suché) 2014

Víno je stredne žlto-zelenej farby, je charakteristické atraktívnymi arómamy najmä po limetkách, jablku granny smith a bylinkách. Chuť je suchá a mierne kyslá s plnými citrusovými plodmi a dlhou sviežou dochuťou.

0,75 l | 37,50 EUR


Taliansko

Biele víno


KALTERN CALDARO, Pinot Grigio 2015

Pinot Grigio patrí pre svoju sviežosť už niekoľko rokov medzi bestsellery vo svete vín, pričom Alto Adige je považované za jeden z najlepších zdrojov pre milovníkov tejto odrody. Nádherne žlté, v palete vôní je dominujúca ovocnosť s náznakmi ananásu, banánov a zrelých hrušiek. Veľmi šťavnaté.

0,75 l | 25,90 EUR


KALTERN CALDARO, Sauvignon 2015

Medzinárodne rozšírená semi-aromatická odroda Sauvignon ponúka v oblasti Alto Adige/ Južné Tirolsko to najtypickejšie zo svojej pestrej a voňavej osobnosti.

Víno svetlo-slamovej farby s dominujúcou čerstvosťou bazy a egrešov a tónmi exotického ovocia. Jasná a šťavnatá chuť ovocia, tiež minerálne a svieže tóny. Pretrvávajúca chuť ovocného sadu.

0,75 l | 25,90 EUR


 Francúzsko

Biele víno


DOMAINE GAUTHERON , Chablis 2012

Víno s vyváženou kyselinkou a bohatými arómami bieleho ovocia – broskyne a marhule, na pozadí citrusov s tónom medovky/ žihľavového listu. V ústach je pekne rozložité, zaokrúhlené avšak stále veľmi živé s príjemne sviežou a minerálnou dochuťou (zrelo úplne bez dreva).

0,75 l | 37,90 EUR


DOMAINE TROTEREAU TRADITION, Sauvignon Quincy 2013

V chuti cítiť zaujímavú potrhanú trávu, žihľavu, všetky možné byliny, a dokonca aj mentolové (!) tóny. Taktiež sú cítiť aj citrusy.

0,75 l | 33,90 EUR


Nový Zéland a Austrália

Biele víno


Grand Barossa, Chardonnay, Austrália

Aromatika citrusového ovocia, melónu a bielej broskyne sa prelína do tropických tónov v chuti s osviežujúcou kyselinkou. V závere dotyk vanilky a kešu orieškov vďaka čiastočnému zreniu vo francúzskych barikoch.

0,75 l | 32,90 EUR


Malborough a

Astrolabe province, Sauvignon blanc, Nový Zéland

Svetlá slamovožltá farba so zelným odleskom. Aromatika je svieža s tónmi citrónovej trávy, citrónovej kôry, marakuje s pozadím bielej ríbezle a korenia. Chuť je stredneplná s podtónom bielej broskyne, tropického ovocia a suchým minerálnym záverom.

0,75 l | 32,90 EUR


Slovensko

Červené víno


Cabernet Sauvignon, Matyšák VZH suché

Južnoslovenská oblasť

Sýta tmavo-červená farba s hnedým lemom.
Chuť  je mierne drsná, suchá, višňovo šťavnatá s kabernetovo-korenistým záverom.

0,10 l | 2,80 EUR


Svätovavrinecké, Nichta, suché

Nitrianska oblasť

Tmavočervená farba s fialovým nádychom, vo vôni príjemný buket zrelých sliviek, chuť lahodná s jemnou trieslovinou.

0,10 l | 2,40 EUR


Cabernet Sauvignon, Mrva&Stanko, suché

Malokarpatská oblasť

Víno tmavej rubínovo granátovej farby, s pôsobivou pevnou ovocnou vôňou, v ktorej dominujú tóny čiernych ríbezlí, černíc a čučoriedok, zvýraznenou minerálnosťou. Chuť vína je presvedčivo odrodovo ovocná s delikátnou korenistosťou, impozantnou štruktúrou kyselín a tanínov a s ovocne silnou dochuťou.

0,75 l | 29,50 EUR


Dunaj, Juraj Zápražný, suché

Južnoslovenská oblasť

V pohári “tmavočervená rieka s purpurovým brehom” a okúzľujúcou vôňou čučoriedok a moruše je sprevádzaná šťavnatosťou černíc a ostružín. Chuť vína je koncentrovaná, plná kôstkového ovocia, borievok a černíc. Dochuť sa nesie v znamení horkej čokolády a sladkých tanínov.

0,75 l | 29,50 EUR


Frankovka modrá Terroir, Nichta, suché

Nitrianska oblasť

Tmavo rubínová farba s fialovým odleskom. Vôňa je atraktívna, pripomína višne a slivky. Chuť je šťavnatá s ovocným prejavom a korenistým záverom.

0,75 l | 26,- EUR


 Francúzsko

Červené víno


Roche Audran , ROUGE 2014, AOP Côtes du Rhône Rouge

Odroda : 70% Grenache, 15% Syrah, 15% Carignan.

Tým, že fermentácia aj zrenie prebehlo v betónových tankoch (bez akéhokoľvek použitia dreva), víno čisto odrodový charakter (veľmi ovocný a šťavnatý až marmeládový), korenistú dochuť a zamatovú textúru, so zachovanou sviežosťou. Je to víno na dlhé pitie, na nič sa nehrajúce.

0,75 l | 25,50 EUR


BARONE GUICHARD, PLAISIR de SIAURAC, 2010

Odroda : 100% Merlot

Šarmantné víno z poddajného merlotu. Druhé víno Chateau Siaurac z najmladších parcel – vďaka tomu prístupné aj v mladom veku. Ovocné, ovocné, ovocné v pekne štrukturovanom ročníku 2010. Prístupné, ľahko pochopiteľné. Pôžitok.

0,75 l | 42,90 EUR

CHATEAU CAMENSAC, Haut-Médoc, 2009

Odroda : Kupáž 55% Cabernet Sauvignon a 45% Merlot

Farba je tmavočervená s brilantnou čírosťou. V úvode sa ukazujú ovocné tóny čiernych ríbezlí a sliviek, ktoré postupne prechádzajú do ruží a sladkého korenia. Chuť je guľatá a štrukturovaná s príjemnými tanínmi a mineralitou. Záver je korenistý s dlhou dochuťou po slivkách. Víno má 89 bodov od Roberta Parkera. Jeho zrecí potenciál má až do roku 2030.

0,7 l | 69,- EUR


Taliansko

Červené víno


Chianti Classico Riserva

Intenzívna rubínová farba s granátovým okrajom. Aromatika je bohatá a intenzívna, s dozretým bobuľovým ovocím a dotykom vanilky zo sudu. V chuti je teplé, robustné avšak elegantné s dlhou dochuťou.

0,75 l | 38,50 EUR


Amano IMPRINT of Mark Shannon IGT Primitivo 2013

Odroda : 100% Primitivo

Víno má hlbokú, fialovo-čiernu farbu. Ponúka výnimočné arómy čučoriedok, fialky, jarných kvetov, stredomorských bylín v plnej, zmyselnej a masívnej textúre. Víno má krásnu čerstvosť a jemný tanín.

0,75 l | 23,90 EUR


Argentína

Červené víno


Kaiken Malbec 2013

Odroda: Víno v zložení odrôd 96% Malbec a 4% Cabernet Sauvignon, ktorého časť (60%) zrela 6 mesiacov vo francúzskych dubových sudoch.

Má živú rubínovú farbu a fialovými odleskami. Vo vôni dominujú tóny zrelého ovocia so stopami tabaku, čokolády a kávy. Šťavnatá hodvábna chuť harmonickej kombinácie ovocia, korenia a dubového dreva. Víno so skvelou štruktúrou, mäkkými trieslovinami a dlhou chuťou.

0,75 l | 23,90 EUR


Kaiken Cabernet Sauvignon 2013

Odroda: Víno zo 100% odrody Cabernet Sauvignon, ktorého časť (60%) dozrievala 6 mesiacov vo francúzskych dubových sudoch.

Prejavilo sa to koncentráciou vôní a chutí po višniach, červenom ovocí, vanilke, káve a korení. Silné víno s jemnými tanínmi, typický predstaviteľ odrody Cabernet z oblasti Mendoza Valley.

0,75 l | 23,90 EUR


Chile

Červené víno


Montes Cabernet Sauvignon 2013

Víno s obsahom odrody 85% Cabernetu Sauvignon a 15% Merlotu, ktorý sa pridáva pre zvýšenie komplexnosti a jemnosti, 6 mesiacov zrelo vo francúzskych dubových sudoch, ktoré boli 2 až trikrát použité. Elegantné víno intenzívnej rubínovej farby. Vôňa karamelu, škorice, mäty, s prevahou ovocia nad dubom. V chuti dominujú ríbezle, višne a čokoláda. Víno má pevné telo, jemné zrelé taníny, dlhú a príjemnú dochuť.

0,75 l | 25,50 EUR


Montes Merlot 2013

Mladý Merlot, ktorého časť (45%) dozrieval 8 mesiacov vo francúzskych dubových sudoch, ktoré boli 2 až trikrát použité. 15% podiel Cabernetu Sauvignon prispel k pozitívnemu vplyvu dubových sudov a dodal vínu štruktúru, jemnosť a schopnosť dlhšieho vyzrievania. Vôňa a chuť je výrazne ovocná s tónmi malín, ostružín, kombinovaná s typickou odrodovou korenistosťou. Príjemná vyváženosť trieslovín a kyseliny s mäkkým záverom.

0,75 l | 25,50 EUR


Darčekové poukazy

Venujte svojim blízkym zážitok

 
 


Miesto, ktoré vám ostane v srdci.

Ponte znamená v latinčine most, spojenie. V Ponteo Activity Park sa v jedinečnej forme spája mesto s prírodou, práca so zábavou, aktivita s relaxom. Je to však predovšetkým miesto, ktoré spája ľudí - rodinu, priateľov, susedov a kolegov.

Chce to len raz prísť a zažiť.